AKTUALNOŚCI

Noworoczne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
i Zawody w Siłowaniu na Rękę

31.12.2009

16 zawodników wzięło udział w Noworocznych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbyły się 30 grudnia w hali OSiR Świebodzice. Tak jak w poprzednich latach zmagania były prowadzone w formule Wilks'a - waga startującego zamieniana była na współczynnik, który mnożony był przez wyciśnięty ciężar.

Zawody wygrał Wojciech Jastrząb reprezentujący klub Tytan Świdnica podnosząc sztangę o ciężarze 230 kg. Wojciech Jastrząb ważący prawie 140 kg, to triumfator zeszłorocznych zawodów, obecnie startujący w profesjonalnych zawodach Strong Man. Ciężar dający mu zwycięstwo wycisnął w pierwszej próbie. W drugiej zamierzał dźwignąć 10 kg więcej, ale doznał kontuzji i zrezygnował z dalszej rywalizacji. To dało szanse Łukaszowi Wółkiewiczowi (II miejsce), ważącemu niemal połowę mniej na objęcie prowadzenia, ale 177 kg dające mu zwycięstwo okazało się za ciężkie. III miejsce zajął Mateusz Żyła podnosząc 165 kg.

W przerwie przed ostatnią serią odbyły się Zawody w Siłowaniu na rękę, które tak jak w poprzednich dwóch latach wygrał Robert Leszko.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, nagrody finansowe oraz suplementy dla sportowców ufundowane przez sklep z odżywkami (Świebodzice, ul. Strzegomska, Wałbrzych - Manchatan box 90). Nagrodę specjalną otrzymał Henryk Romanek, jeden z najstarszych startujących (50 lat), który od wielu lat bierze udział w naszych zawodach, a ostatnio zaczął przywozić ze sobą liczną grupę podopiecznych. Pan Henryk ważący 132 kg wycisnął 200 kg - drugi ciężar zawodów.