AKTUALNOŚCI

 

Niecodzienni goście w Wodnym Centrum Rekreacji


03.07.2017

  

W ostatnich dniach funkcjonowania przed rozpoczętą właśnie przerwą remontową Wodne Centrum Rekreacji odwiedzili wyjątkowi Goście. Była to około 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat, wychowanków Domu Pokoju z Betlejem.

Ten Dom Pokoju to sierociniec założony i prowadzony w mieście słynącym jako miejsce narodzin Jezusa przez polskie zakonnice, Siostry Elżbietanki. Stale utrzymywany przez siostry kontakt z różnymi osobami w kraju zaowocował inicjatywą zorganizowania dla podopiecznych Domu Pokoju wakacji w ojczyźnie ich opiekunek. W realizację pomysłu zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli i dzięki temu możliwe było zaproszenie grupy do Polski w dniach 20-30.06 b.r. Wystosowała je Diecezja Świdnicka oraz Parafia w Witoszowie Dolnym, której proboszcz, ksiądz profesor Jarosław Lipniak podjął się pełnienia roli gospodarza i zadbał o zapewnienie atrakcyjnego programu pobytu.

Obejmował on m.in. wycieczki do Krakowa, Leżajska i Częstochowy, wizytę w Warszawie u prezydenta RP Andrzeja Dudy, a w wolnych chwilach między wyjazdami relaks w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Dzieciom bardzo podobał się nasz obiekt, świetnie się tu bawiły i uznały Świebodzice za miejsce nie mniej atrakcyjne od pozostałych, które zwiedziły. Siostra Elżbieta Szczepana Hrehorowicz pełniąca funkcję dyrektora Domu Pokoju podziękowała za umożliwienie jej podopiecznym pobytu na basenie i podkreśliła, że dzieci są pod ogromnym pozytywnym wrażeniem wszystkiego co w Polsce zobaczyły i czego doświadczyły. Na pewno zapamiętają ten wyjazd na zawsze, tym bardziej, że większość z nich po raz pierwszy w życiu wyjechała poza Betlejem.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


 

strona główna  |  do góry  |


  © Copyright - OSiR Świebodzice - wszelkie prawa zastrzeżone